Başbakan Yıldırım: Bu yola baş koyduk

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ’a giderek bombalanan Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alıp olay yerinde incelemelerde bulunanBaşbakan Yıldırım, daha sonra açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım: Bu yola baş koyduk

Yıldırım, saldırıya ilişkin şu bilgileri verdi: “Anayolun kenarında boma yüklü aracın infilakı sonucunda 3 polisimiz şehit oldu, 217 yaralımız hastanelere intikal etti. Bu yaralılarımızın 85 tanesi polis 60 tanesi sivil vatandaşlarımızdan oluşuyor. Bugün yine hain terör örgütü askeri araca saldırı düzenledi. Orada da 4 askerimiz şehit oldu.”

‘BU YOLA BAŞ KOYDUK’

Saldırların arkasında ‘üst akıl’ olduğunu savunan Yıldırım, şöyle devam etti:
“Bu yola baş koyduk. Hiçbir terör örgütü bu milleti teslim alamayacak. Bu saldırıların arkası gelebilir ama bizi yıldıramazlar yolumuzdan geri koyamazlar.  Bu konuda işin sonu nereye varırsa varsın ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek devam edeceğiz. Bunların akıl hocaları var. 15 Temmuz’da bir kez daha gördük ki bu asil milleti kimse yenemez. Bugün CHP ve Ak Parti’den vekillerimizle, her görüşten milletimizle biriz dayanışma içindeyiz. Konu vatan olunca gerisi teferruat anlayışıyla devam edeceğiz.”

 

gazete duvar 

loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda  yerini aldı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda yerini aldı