....

KCK: Rojava’ya yönelik saldırı tüm Kürt halkına saldırıdır

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Türkiye'nin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Cerablus'a yönelik dün başlattığı operasyona ilişkin açıklama yaptı.

KCK: Rojava’ya yönelik saldırı tüm Kürt halkına saldırıdır

ANF'de yer alan açıklamada, Türkiye'nin uzun zamandır Cerablus’a müdahale etme planını Menbic’in kurtarılmasıyla pratiğe geçirdiğini belirtildi.

Cerablus’un IŞİD’le anlaşmalı bir şekilde devralındığını iddia eden KCK, “Türk devleti ve bağlı çetelerin hedefinde IŞİD olmadığını, tek hedefin Demokratik Suriye Güçleri (DSG) olduğunu” ifade etti.Kürtlerin Suriye'yi parçalama gibi bir niyetlerinin olmadığı vurgulanan açıklama da, Rojava’ya yönelik saldırının tüm Kürt halkına saldırı olduğunu belirterek, mücadeleyi yükseltme çağrısında da bulunuldu.Türk devletinin tek amacının, temel demokratik haklarını kazanması temelinde Kürtlerin Suriye'de güçlenmesinin önüne geçmek olduğunu belirten KCK, "Bu saldırı karşısında tüm Kürtler ve demokrasi güçleri bir araya gelmelidir. Kürtler bu saldırıyı sadece Rojava Kürtlerine saldırı olarak değil, tüm Kürtlere yönelik saldırı olarak görerek birliklerini güçlendirip ortak tutum ve mücadele içine girmelidirler." dedi.

 

ANF 

anf anf haber diha kck cerablus açıklaması
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Dersim’de polis noktasında patlama
Dersim’de polis noktasında patlama