ABD: Türkiye-YPG ateşkes sağladı

Suriye’de IŞİD tehdidine odaklanmak için Türkiye ile YPG arasında çatışmaları durdurma noktasında karşılıklı teminat verildiği ileri sürüldü.

ABD: Türkiye-YPG ateşkes sağladı

ABD Merkez Komutanlık Sözcüsü John Thomas “Türkler ve Kürt gruplar Suriye’de çatışmayı durdurmayı kabul etti” dedi.AFP’nin geçtiği habere göre, Thomas “Son bir kaç saat içerisinde tüm taraflar IŞİD tehdidine karşı odaklanmak için çatışmayı durdurma kararı aldı” dedi.
disisleri-bakanligi-ic    Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye YPG yanıtıThomas bu ‘gevşek anlaşma’nın en azından birkaç günlüğüne olduğunu, yakında ‘sağlamlaştırmayı’ umduklarını da sözlerine ekledi.
Rudaw ise YPG sözcüsünün durumun ‘Cerablus Askeri Konseyi ve Türk Ordusu arasında geçici bir çatışmayı durdurma olduğunu’ söylediğini aktardı.

TSK: ATEŞKES YOK 

Reuters’ın aktardığına göre TSK’den yapılan açıklamada ise YPG ile herhangi bir ateşkes üzerinde uzlaşma olmadığı duyuruldu.Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da, Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonunun Türkiye’nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm unsurlar yok edilene kadar süreciği açıklandı.

 

Gazeteduvar 

anf diha tsk ypg ateşkes
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
 Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti