Salih Müslüm : Yaşanan ateşkes değil

ANF’ye konuşan Müslim, Menbic’in DSG tarafından özgürleştirilmesinin ardından Ankara’da “Bunlar Cerablus’a gidiyor” algısı oluştuğunu ve bu yüzden de panikle operasyona girişildiğini savundu.

Salih Müslüm : Yaşanan ateşkes değil

Müslim, dün Türkiye ve desteklediği ÖSO ile DSG arasında varıldığı iddia edilen anlaşmayla ilgili olaraksa şöyle konuştu: “Yeni bir şey. Detayları hakkında net bir bilgimiz yok. Ancak yapılan bir ateşkesten ziyade, geleceği şekillendirecek fiili bir çatışmasızlık durumudur.”

Türkiye’nin, temel stratejisinin Kürt inkarı üzerinden kurulduğunu savunan PYD lideri, Esad'la müzakere çalışmalarının da Kürtlerin kazanımlarını engellemek için olduğunu öne sürerek Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın günü birlik siyaset yaptığını savundu.

Öte yandan bugün basın toplantısını düzenleyen Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fırat Kalkan operasyonunda Türkiye'nin PYD ile ateşkes anlaşmasına vardığı iddialarıyla ilgili olarak "PYD'yle anlaşma falan söz konusu değil. Terör örgütüyle bağlantılı bir örgüttür. Dolayısıyla Türkiye'nin anlaşma yapması söz konusu değildir" demişti.

 

Nerina azad 

anf diha nerina azad salih müslüm ateşkes
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır B.Ş. Belediyesine kayyum mu atanıyor ?
Diyarbakır B.Ş. Belediyesine kayyum mu atanıyor ?
15 Temmuz resmi tatil ilan edildi
15 Temmuz resmi tatil ilan edildi