Erdoğan ve Esad buluşuyor...

Lübnan'ın prestijli gazetelerinden As Safir, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı buluşturacağını iddia etti.

Erdoğan ve Esad buluşuyor...

AmedToday - Lübnan'ın prestijli gazetelerinden As Safir gazetesi manşet haberinde önemli bir iddia ortaya attı. As Safir, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı buluşturacağını iddia etti.

Muhammed Meşe imzasıyla yayınlanan "Putin, Erdoğan ve Esad'ı buluşturuyor" başlığıyla verilen haberde, Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Esad'ı buluşturacağı iddia edildi.

Erdoğan-Esad zirvesinin, 18-22 Eylül günleri arasında Rusya'nın başkenti Moskova’da yapılmasının planlandığı öne sürülen haberde, görüşmenin hazırlıklarının 9 Ağustos'ta St Petersburg'da Erdoğan ile Putin arasındaki uzlaşma görüşmelerinde başladığı ileri sürüldü.

Haberde, 9 Ağustos’ta Erdoğan-Putin zirvesi sırasında, aralarında Suriye İsihbarat ajansı Muhaberat'tan üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu bir Suriye heyetinin de, Petersburg’ta olduğu vurgulandı.

Haberde, Suriye heyetinde askeri istihbarat bölümü başkanı ile üst düzey bir yetkili, hava kuvvetleri istihbarat yetkililerinden oluşan bir grup, istihbarat daire başkanı yardımcısı ile Ulusal Güvenlik Konseyi başkanı Tümgeneral Ali Mamluk'un yer aldıkları dile getirildi.  Kaynak : nerianazad 

anf anf haber anf haberleri esad erdoğan ypg fırat haber ajansı putin
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nuri Maliki: Türkiye’nin Irak topraklarına girmesi felaket getirir
Nuri Maliki: Türkiye’nin Irak topraklarına girmesi felaket getirir
Şırnak'ta Tuncel ile askerler arasında arbede
Şırnak'ta Tuncel ile askerler arasında arbede