HDP’li Yıldırım, Darbe gecesi İmralı’da ne olduğunu açıkladı

Halkların Demokratik Partisi Van Milletvekili Nadir Yıldırım, darbe gecesi İmralı’da ne olduğunu açıkladı. Biz şu anda Öcalan’ın İmralı Cezaevi’nde olup olmadığını, hatta hayatta olup olmadığını bilmiyoruz” dedi.

HDP’li Yıldırım, Darbe gecesi İmralı’da ne olduğunu açıkladı

AmedToday - Halkların Demokratik Partisi Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Ayşegül Doğan’la Gündem Müzakere’de Darbe gecesi İmralı’da ne olduğunu açıkladı..

Kürt siyasetçilerin Öcalan’la görüşme sağlanana kadar açlık grevi gerçekleştirme kararını değerlendiren Yıldırım, aldıkları duyumlar neticesinde Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği konusunda ciddi kaygıları olduğunu söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Öcalan’la ilgili hiçbir resmi bilgi alamadıklarını belirten Yıldırım, buna karşın ‘söylenti düzeyinde ciddi duyumlar’ aldıklarını aktardı.

Yıldırım, “15 Temmuz gecesi İmralı Adası’na fiili bir saldırı var. Helikopterlerle daha değişik silahlarla, ciddi bir fiili çatışma durumunun yaşandığını biz biliyoruz. Bunun sonucunu ve Öcalan’a yansıma durumunu bilmiyoruz. Biz şu anda Öcalan’ın İmralı Cezaevi’nde olup olmadığını, hatta hayatta olup olmadığını bilmiyoruz” dedi.

İMC

anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı darbe 15 temmuz öcalan imralı
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda  yerini aldı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda yerini aldı