....

New York Times: Suriye'deki Kürtler ABD'nin kendilerine yeniden ihanet edeceğinden korkuyor

Amerika'da saygın basın organlarından biri olan New York Times'ta yer alan bir yazıda, Suriye'deki Kürtlerin ABD'nin kendilerine "yeniden ihanet edeceğinden korktukları" öne sürülüyor.

New York Times: Suriye'deki Kürtler ABD'nin kendilerine yeniden ihanet edeceğinden korkuyor

AmedToday -  Amerika'da saygın basın organlarından biri olan  New York Times'ta yer alan bir makalede, 2 yıldır Kürtlerin Suriye'de "Amerikan silahları, hava desteği ve eğitimiyle IŞİD'e karşı savaştığı" söylenerek, Kürtlerin "ABD'nin en sadık vekili olarak gururlandıkları" öne sürülüyor.

New York Times'ta yer alan bir makaleye göre :

"Savaşçı olarak başarılarının Suriye içerisinde Kürtlerin siyasal amaçları için ABD desteğine yol açacağını umdukları" iddia edilirken, Türkiye'nin Suriye'ye girmesiyle birlikte yeniden ABD tarafından "ihanete" uğradıklarını hissettikleri belirtiliyor.

Kürtlerin Birinci Dünya Savaşı sonunda da "kendi devletlerini kurma sözü aldıkları ve sonrasında buna izin verilmediği" aktarılan yazıda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika uzmanı Joost Hiltermann'ın görüşlerine yer veriliyor.

Hiltermann, "Kürtler olaylar her kendi istedikleri gibi gitmediğinde ihanete uğradıklarını söyleyecekler, çünkü yüzyıldır böyle oluyor" derken, Kürtlerin otonom bölge için Afrin ve Kobani'yi birleştirmeye ihtiyaç duyduğu, ancak Türkiye'nin bunu "ulusal güvenlik" meselesi olarak görüp buna izin vermeyeceği aktarılıyor.

Yazıda görüş alınan kişiler, Türkiye'nin Suriye'deki operasyonlarının IŞİD'e değil Kürtlere yönelik olduğunu vurguluyor. ANF

abd kürtler suriye ihanet pyd ypg rojava savaş işid anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Dersim’de polis noktasında patlama
Dersim’de polis noktasında patlama