Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Öcalan açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Abdullah Öcalan'ın güvenliği ve can sağlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Öcalan açıklaması

AmedToday - HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da cezaevinde bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'dan haber alamadıklarını iddia ettimişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Öcalan'ın güvenliği ve sağlığının ilgili açıklamalarda bulundu...

Adalet Bakanı son olarak TGRT-Haber'de katıldığı canlı yayında Öcalan'ın sağlık durumu ile ilgili soru üzerine "Abdullah Öcalan konusu bölücü terör örgütü tarafından sürekli istismar ediliyor ve kamuoyuna sürekli yanlış bilgiler aktarılıyor. Halkı mobilize etmek için kendi hedefleri doğrultusunda kullanmak için hem sağlığı ile ilgili hem de güvenliği ile ilgili asılsız bilgiler yayılıyor. Şunu çok net ifade edeyim Abdullah Öcalan'ın güvenliği ile ilgili herhangi bir sorun yok. Oradaki güvenlik tedbirleri en üst düzeyde 15 Temmuz'dan sonra cezaevinin güvenliğiyle ilgili tedbirler yeniden gözden geçirildi" dedi.


CPT HEYETİ GÖRÜŞTÜ
Bozdağ, Öcalan'ın sağlığı ile ilgili sorun olmadığını belirterek "Sürekli kontroller yapılıyor. Sağlığıyla ilgili herhangi bir sorun yok. CPT heyeti yakın bir zamanda geldi, oraya gitti ve kendisiyle görüştü" diye konuştu.
Bozdağ, "Abdullah Öcalan üzerinden, terör örgütü kendini konsolide etmek için pek çok yalanı ortaya koyuyor. Terör örgütü yalan bilgiler yayarak algı oluşturmaya çalışıyorlar. Aziz vatandaşlarımız bu kara propagandaya inanmasınlar"
ifadelerini kullandı.
 

anf anf haber öcalan fırat haber ajansı anf türkçe öcalan abdullah imralı
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice’de korucular köylüleri taradı: 2 yaralı
Lice’de korucular köylüleri taradı: 2 yaralı
Konserde yangın : 9 ölü
Konserde yangın : 9 ölü