Paris Belediye Başkanı: Kürdlere her türlü desteği vermeye hazırız

Bir dizi görüşme ve temaslarda bulunmak için bugün Fransa’nın başkenti Paris’e giden Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ile Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo gerçekleştirdikleri toplantı sonrasında basın açıklaması yaptı.

Paris Belediye Başkanı: Kürdlere her türlü desteği vermeye hazırız

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Kürd halkıyla dost olduklarını belirterek, “Kürdlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Anne Hidalgo,  Mesud Barzani ile görüşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Kürdistan Bölgesi Başkanı’nı karşıladığım çok memnun oldum, benim için çok büyük bir onurdur. Biz Fransa halkı olarak Kürd halkının verdiği mücadeleyi, mültecilere kapılarını açmalarını, çok barışçı olmalarını takdir ediyor ve desteğimizi sunuyoruz. Bugün Kürdistan Bölgesi Başkanı’nın misafirimiz olması bizim için onurdur. Biz Kürd halkının dostuyuz, her türlü desteği vermeye hazırız. Her zaman burası Başkan’ın evidir, kapılarımız her zaman kendisine açıktır” dedi. Barzani de yaptığı açıklamada “Bizi Paris Belediyesi’nde ağırlayan Anne Hidalgo’ya çok teşekkür ediyorum. Kısa bir süre önce Kürdistan’ı ziyaret etmişti, onun için de teşekkür ediyorum. Burada çok dostça bir görüşme gerçekleştirdik, Erbil ve Paris ile Kürd ile Fransa halkı arasına nasıl işbirliği yapılabilir konularını konuştuk. Kürdler Danielle Mitterrand gibi bir anneyi kaybettiği için çok üzüldü, hanımefendi onun yerini tuttu tamamen Kürd oldu. Çok teşekkür ederim.”

 

K24

anf diha paris barzani
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaralı Peşmergeler tedavi için  Türkiye'de
Yaralı Peşmergeler tedavi için Türkiye'de
Kışanak ve Anlı'ya  avukat yasağı
Kışanak ve Anlı'ya avukat yasağı