Cizre'ye yardım yalanıyla Mehmetçik Vakfı'na para toplanıyor

Sosyal medyada "Cizre ve Silopi'ye yardım" başlığıyla hazırlanan afişlerin sahte olduğu,Kampanyaya katılan HDP'lilerin yardımları Mehmetçik Vakfı'na gittiği ortaya çıktı.

Cizre'ye yardım yalanıyla Mehmetçik Vakfı'na para toplanıyor

AmedToday - Sosyal medya araçları kullanılarak Cizre ve Silopi için başlatıldığı iddia edilen yardım bir aldatmaca çıktı. Yardımlar Mehmetçik vakfına gidiyor..

Bahsi geçen sahtekarliğin afişinde "Devlet terörünün Cizre ve Silopi'de bıraktığı izleri temizlemeye gidiyoruz. Kurban bağışlarınızı Cizre ve Silopi'ye ulaştırıyoruz. Cizre yaz 2582'ye gönder" ifadelerine yer veriliyordu.

Özellikle  duyarlı kürt vatandaşlar ve  HDP tabanına hitap eden kampanyanın bir oyun olduğu, söz konusu bağış numarasının da Mehmetçik Vakfı'na ait olduğu açığa çıktı. Böylece duyarlı yurttaşaldıtalarak Mehmetçik Vakfı'na 10 TL bağışta bulunmaları sağlanmış oldu.

HDP'den uyarı

Konunun gündeme gelmesinin ardından HDP, resmi sitesinden bir açıklama yaparak "Sosyal medyada "Cizre yaz XXX'e gönder" ifadesi ve HDP logosu kullanılarak yapılan SMS ile para toplama dolandırıcılığına karşı dikkat!" diye uyarıda bulundu.

Mehmetçik Vakfın'dan açıklama

Konuyla ilgili bir açıklama da Mehmetçik Vakfı'ndan geldi. Söz konusu kampanyayı kendilerinin hazırlamadığını belirten vakıf şunları söyledi:

"Sosyal medya aracıllığıyla son dönemde Vakfımızın SMS bağış numarası olan 2582'ye yapılan bağış çağrıları kesinlikle Mehmetçik Vakfı tarafından yapılmamaktadır. Bu yönde bağış çağrılarında bulunan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bilgilerinize saygıyla duyuyuruz".  ANF

anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı hdp mehmetcik vakfı aldatmaca anf türkçe
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaralı Peşmergeler tedavi için  Türkiye'de
Yaralı Peşmergeler tedavi için Türkiye'de
Kışanak ve Anlı'ya  avukat yasağı
Kışanak ve Anlı'ya avukat yasağı