Erciş'te 'İrademe dokunma ' eylemleri 46'ıncı haftasında

12 Ekim gününden bu yana farklı aralıklarla tutuklanan Erciş belediye eş başkanları ve yöneticileri için her hafta düzenlenen basın açıklamalarının 46'ıncısı düzenlendi.

Erciş'te 'İrademe dokunma ' eylemleri 46'ıncı haftasında

12 Ekim gününden bu yana farklı aralıklarla tutuklanan Erciş belediye eş başkanları ve yöneticileri için her hafta düzenlenen basın açıklamalarının 46'ıncısı düzenlendi.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 14:02
Erciş'te 'İrademe dokunma ' eylemleri 46'ıncı haftasında

 

 

Erciş Belediyesi, Belediye eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan ile belediye meclis üyelerinin tutuklanmasını ve devam eden belediyeye yönelik baskıları kınamak için her hafta yapılan protestoların 46'ıncısı  gerçekleştirdi. Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen protestoya DBP-HDP Erciş ilçe örgütü temsilcileri , Belediye eş başkan vekili Güler Avcı , belediye meclis üyeleri, belediye personeli ile çok sayıda halk katıldı.Açıklamada  ülke  içi  ve dışında yürütülen Kürt karşıtı savaşın Türkiye halklarının bir arada  yaşama ihtimalini ortadan kaldırılacağı belirtilirken  Nisan ayından beri tutuklu bulunan ve ağır sağlık sorunları bulunan belediye eş başkanı Abdurrahman Çağan'ın tam teşekküllü hastanede tedavi edilmemesine tepki gösterildi.

'Sürdürülen  Kürt karşıtı savaş ne kazandıracak? '

Katılanlar adına basın açıklamasını okuyan belediye meclis üyesi M.Salih Aydemir, başlatılan çatışmalı ortamın her geçen gün tırmandırılarak devam ettiğini belirttiği konuşmasında ülke  içi  ve dışında yürütülen Kürt karşıtı savaşın Türkiye halklarının bir arada  yaşama ihtimalini ortadan kaldırılacağını ifade etti. Aydemir konuşmasının devamında '' Cerablus'a yapılan operasyonla  Türkiye sınırını aşan bu Kürt karşıtı savaş kime ne kazandıracak? Ortadoğu gibi kaos ve kanın durmağı bir coğrafyada Türk   ve Kürt halkını ayakta tutacak şey    barışın kendisi değil mi ? '' sorularını yönelterek Cerablus'a yapılan askeri operasyona dikkat çekti.

' Eş başkan Çağan derhal tedavi edilmesi lazım'

Konuşmasına tutuklu eş başkan Nisan ayından beri tutuklu bulunan ve  bağırsakları ve safra kanalının bir kısmı, karın zarının ise tamamı alınan  eş başkan  Abdurrahman Çağan'ın hastane raporlarına rağmen tam teşekküllü hastanede tedavi edilmemesine tepki göstererek devam eden Aydemir '' Eş başkanımız Abdurrahman Çağan aylardır talep etmesine rağmen tam teşekküllü hastanede tedavi olma talebi henüz karşılanmış değil. Eş başkanımız  sürgün edildiği Bolu Cezaevinde de ağır sağlık koşullarıyla mücadele etmeye devam etmektedir. Bizler eş başkanımız Abdurrahman Çağanın derhal ihtiyacı olan tedaviyi görmesini ve  6 Eylülde görülecek olan  dördüncü  duruşmada eş başkanlarımız ve tüm tutuklu yöneticilerimiz için adaletin tescil etmesini bekliyoruz. '' ifadelerini kullandı.

 

loading...
loading...
Son Güncelleme: 29.08.2016 14:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol