Erciş'te yol parke ve asfalt çalışmaları sürüyor

Erciş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçede üç ayrı koldan yol parke ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Erciş'te yol parke ve asfalt çalışmaları sürüyor

Erciş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçede üç ayrı koldan yol parke ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 05:43
Erciş'te yol parke ve asfalt çalışmaları sürüyor

yol parke çalışmaları sürüyor

 

Erciş Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü'nün ilçedeki yol yapım çalışmaları devam ediyor. Yol asfalt ve stabilize çalışmalarını yürüten belediye ekipleri  üç ayrı  ekiple de  yol parke çalışmalarını  aralıksız sürdürüyor.  Çalışmalar merkez ve kırsal mahallelerde eş zamanlı olarak sürerken  birinci ekip Yeşilova (Sûlî) mahallesi servis yolundaki   25 bin m2'lik yolun parke çalışmasını tamamladıktan sonra yine Yeşilova Mahallesi Ziya Gökalp Orta okulu yolunda çalışmalarını sürdürürken ikinci ekip de   Eski Cacık Meydanı Burak Sitelerine giden yoldaki  3 bin m2'lik alanı parke ve bordür taşı donatısını tamamlayarak Örene Mahallesi servis yoluna geçti. Bir diğer ekip ise Mağara,Ağırkaya ve Hocali gibi kırsal mahallelerden sonra Çökek mahallesinde gerçekleştireceği  yol çalışmasının startını verdi.

Çocuklar yollardan memnun

Yapılan çalışmalara ilişkin konuşan mahalle sakini çocuklar  yol yapım çalışmalarından memnun olduklarını belirterek çalışma için belediye yönetimine teşekkür etti.  Fatma Narçin isimli Yeşilova mahallesi sakini  çocuk yolların toz ve topraktan geçilmediğini  söyledi ve parke çalışması dolasıyla belediyeye teşekkür etti. Daha sonra konuşan Muhammed İslam isimli çocuk ise '' Eskiden bu yollar yazın tozlu ,kışın ise  çok çamurluydu. Toz ve çamurdan okula gidemiyorduk. Parke çalışmasından dolayı belediyeye teşekkür ederiz.'' dedi.

Diğer taraftan  belediyenin  rutin olarak sürdürdüğü yol stabilize çalışmalarının  ise  Akçagedik mahallesi ile devam ettiği belirtildi. 

Asfalt çalışmaları sürüyor

Erciş Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılı çalışma programı kapsamında, ilçede yol asfalt çalışmaları sürüyor.

Erciş Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Erciş Şube Şefliği ilçedeki yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.Yapılan çalışmalar kapsamında Yoldere (Akrak) grubu üzerine bulunan mahallelerin 5.5 km'lik yolun asfalt dökümünden sonra Taşlıçay (Panî) mahallesi grubunda bulunan 15 km'lik yolun asfalt çalışmasına başlandı. Taşlıçay, Gedikdibi, Anzaf, Çimen gibi mahallelerin bağlantılarını sağlayan yolda dört gün önce başlatılan çalışma ile söz konusu yolun 4 km'lik kısmı sıcak asfalt ile asfaltlanırken yolun tamamının ise bir hafta içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Diğer taraftan Kozluca (Qozilce ) mahallesine giden 7 km'lik yolda ise sathi kaplama çalışması yapıldı. Erciş Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi Ortaklığıyla başlatılan çalışmanın tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

loading...
loading...
Son Güncelleme: 10.08.2016 05:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol