BARZANİ VE KDP'NİN "MİLLİ" İHANETİ

Ne zaman milli bilinç ve beraberlik gerekli diye düşünüp bunun üzerine yazı yazmaya kalksam yazının daha yarısında beni hüzne boğan gelişmeler olur.

Yine TSK'nın Rojava'yı işgal ettiği ilk günlerde "Düşman bize karşı bir olup geliyor, bizim de birlik olmamız gerek" diyordum tam da.

Fakat bir de ne göreyim? Anadolu Ajansı'nın geçtiği "Barzani Fırat Kalkanı operasyonunu destekliyor" haberiyle karşılaştım. İlk başta inanmadım tabii, sonuçta Türk medyasının ne kadar karaktersiz olduğunu, yalan haber yapmaktan çekinmediğini hepimiz biliyoruz.


Fakat KDP cehpesinden yapılan açıklamalar beni bu habere inandırdı.

İlk önce Barzani ve KDP yetkililerin AA'nın o haberini yalanlama gereği duymaması beni şüphelendiriyor. Barzani'nin "Fırat Kalkanı" ismi verilen işgal planının ilk gününde Türkiye'ye gelmesi, hemen ardından "Bölgede güzel şeyler olacak demesi" ve değişen tek şeyin T.C'nin Kuzey toplarından sonra Rojava topraklarının da işgal etmesi ilginç geliyor bana.

Daha da ilginci ne biliyor musunuz? İşgalci TC devletinin Cizre, Sur katliamları döneminde Türkiye'ye tek bir kınama mesajı göndermeden PKK'ye "Terörist faaliyetlerden vazgeçin" çağrısıydı. 


Bütün haber ajanslarını inceledim, fakat Barzani ve KDP hâlâ Rojava'yı işgal eden  TC'ye yönelik tek bir kınama yayınlamış değil. Aksine, daha geçen gün Güney Kürdistan'daki PKK kamplarına TC tarafından uçaklarla bombalandı ve inanın Barzani'nin bilgisi ve izni olmadan bunu yapması imkansız.

Suriye'de kurulan ve KDP'ye yakınlığıyla bilinen Suriyeli Kürtler'in silahlı grubu "Suriye Peşmergeleri"nin YPG ile çatıştığı haberleri de cabası. KDP her ne kadar "Suriye Peşmergeleri" bizi bağlamaz dese de, bu grubun Güney Kürdistan'da Barzani'nin başkanlığını yaptığı kongre sonucunda kurulduğunu, silahları ise Güney Kürdistan hükümetinin ABD'den "DAEŞ ile mücadele" adı altında aldığı silahlarla yapıldığı alenen ortadadır.


Onu da geçtim, bıraktım TC'yi kınanmasını falan da, YPG'ye terörist demişler. Barzani talimatıyla kurulan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (KNC) ve başkanlığına yine Barzani tarafından seçilen Abdulhakim Başar'ın resmi Facebook sayfası üzerinden paylaştığı sözleri kan sondurucu ve alçakcadır.

Abdulhakim Başar:

"DAİŞ ve radikal PYD teröristlerinin yenilmesi Suriye'de demokrasinin ve insan haklarının teminatıdır. Bu bir başarıdır, Suriye'deki Kürtler'in ulusal bir değeri olması açısından bir başarıdır."

Birisi çıkıp şu sözleri, Barzani'nin ve ona yakın (hatta bizzat denetiminde) olan grupların tavırlarını açıklasın lütfen. Bu nasıl bir milli beraberliktir? Bunun adı kardeşlikse, ihanet nedir çok merak ediyorum?

                           Gernas Nenas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol