Doğruları söyleyenlerin 9 köyden kovulduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülkede doğru bir şey söylemenin, yazmanın, çizmenin çok ağır bedelleri var.

 Öncelikle şunu iyi bilmemiz gerek; "burda suç diye bir şey yok." Bu ülkede iktidarın hoşuna giden ve gitmeyen şeyler vardr.  

Hakaret mesela. AKP İktidarının yayın organı olan ve yaptığı haberlerin neredeyse tamamı yalan olan bu gazete habercilik adı altında istediği herkese açık açık hakaret ederken sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmek hakaret sayılıp henüz reşit olmayan çocuklara bile ceza veriliyor.  

AKP Milletvekili "PKK terör örgütü değildir" dediğinde alkışlanıyor, Tahir ELÇİ aynı cümleyi söylemenin bedelini canıyla ödüyor.  

AKP Milletvekilinin sırf oy sevdasına Rojava'da şehit düşen YPG'linin cenazesine gitmesi sorun teşkil etmezken HDP'liler insanlık adına aynı şeyi yaptığında "zindan tehditi" yüz yüze geliyor.  

Doğru ve yanlış kavramları AKP'nin çıkarları ile doğru orantılı olduğu bir yerde ne yapmaya çalışıyorsun Demirtaş? Korkmuyor musun?  

Seni yayına alan TV programlarının ceza alması korkutmadı mı seni? Niye akıllanmadın ki hâlâ? Tamam halka yalan söylemek suç ama senin mitinglerini yayınlayan kanalların ve sahiplerinin terör propagandası yapmakla suçlanması da mı seni korkutmadı?  

Yetmedi; senin söylediğin gerçekleri yayınlayan TV kanalları bile kapatıldı. Sen hâlâ korkmadan nasıl konuşabiliyorsun? Bu nasıl bir vurdumduymazlık?  

Susmadın susmadın bak ne oldu. Al sana fezleke. Sana zindan bileti çıktı. Hala hangi akla hizmet çıkıp inadına doğru söyleyebiliyorsun? Bu nasıl bir cesaret? Aklını mı yitirdin?  

Elleri de sertmiş. Bir iki tokatla 180 derece dönen Ahmetler, Hakanlar var. Birazcık kork be adam! Ne çok seviyormuşsun halkını.  

Ne biçim bir korku saldın içlerine de parazit gibi içten içe yiyiyor onları? Seni 9 köyden kovumalarını gerektirecek nasıl bir doğru söyledin? Ne'a ay ayaksın  

Aha buraya yazdım, bir gün başın çook belaya girece girecek, hala korkmuyor musun?  1

2.03.2016 - İSTANBUL  

Gernas NENAS

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol