Çocuklarımızı nasıl koruyacağız! 12'si Adana'da tarikatçıların yurdunda büyük ihmaller sonucu yanarak can veriyor. Hayata kalabilme başarısı gösteren çocuklarımızdan 4 tanesine Batman'da tecavüz edildiği belirleniyor. Bu iki vahşet sadece dünden itibaren şahit olduklarımız. 

Daha önce ki yüzlerce çocuğun başına neler geldiğini de hep beraber biliyoruz. Küçücük çocuklara yaşamlarının baharında cehennemi yaşatanlara bakıyorum kaderler, kısmetler, rahmet dilemeler, baş sağlıkçılar birbirini kovalıyor.

Yarın koca koca gövdeler o küçük tabutların önünde saf tutacak ve yalandan üzülüyormüş gibi çok iyi bildiğimiz filmi tekrar tekrar oynayacaklar. Göbekleri gibi acıları da çok büyük. Yine para saçacaklar, susun diyecekler, yayın yasakları ile başka yayınlara çevirecekler kafamızı. Yine o çocuklar hatalı olacak! Ya yaramazlık yapıp oyun oynarken birbirilerini yakmışlardır, ya da birilerini çok tahrik edip tecavüze uğramışlardır. Peki bunu sorgulayacak medya var mı? Var; ama, ya cezaevlerinde yatıyorlar ya da yatmak üzereler! Biz yine de çamur medyasının nedense aklına gelmeyen o soruları soralım;

 1- Adana'da çocukların kaldığı yurt kimlere ait?

2- Özel öğrenci yurdunun sahipleri kimler? Neden onlara hiç değinilmiyor? Bu kişilerin, ya da bu cemaat ve tarikatların kimlerle bağlantısı vardır?

3- Bu yurt yasalara ve mevzuatlara uygun mudur?

4- Yurdun gerekli denetimleri sağlıklı yapılmış mıdır?

5- Yangın merdivenleri var mıdır? Varsa eğer kapalı ise neden kapalı ve bunun sorumluları kimlerdir? 

Bu sorular genişletilebilir ama en önemli konu şu; muhatap kim? Adana'daki vahşet ve Batman'daki tecavüz skandalı ile ilgili sizce sorumlu kimse olur mu? 

Son sorum da Demokratik Kongo Cumhuriyeti yetkililerine; ülkemizdeki bu vahşet nedeniyle sizden birileri istifa edecek mi!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol