Diyarbakır’da ateş açılan minibüsün şoförü: Tehdit ettiler!

Diyarbakır’da kurşunların hedefi olan minibüsün şoförü, kendisinin tehdit edildiğini iddia etti.

Diyarbakır’da ateş açılan minibüsün şoförü: Tehdit ettiler!

Diyarbakır’da kurşunların hedefi olan minibüsün şoförü, kendisinin tehdit edildiğini iddia etti.

16 Şubat 2017 Perşembe 10:52
Diyarbakır’da ateş açılan minibüsün şoförü: Tehdit ettiler!

Diyarbakır Haberleri- Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri aracın tarayıp kaçtığı minibüs şoförü Burhan Yiğiter, şikayet için gittiği karakolda önce tehdit edildiğini ardından götürüldüğü Jandarma Komutanlığı’nda “kaza olmuş” denilerek şikayetten vazgeçirilmek istendiğini ileri sürdü. 

Lice’den Diyarbakır’a yolcu taşıyan ve 10 kişinin bulunduğu minibüs, dün öğle saatlerinde Bingöl yol ayrımında karşıdan gelen akrep tipi zırhlı araç tarafından taranmış, aracın ön camından giren mermi, koltukları delerek arka kapıdan çıkmıştı.

Şans eseri yaşamını yitiren olmazken, yüzüne cam parçaları isabet eden bir yolcu hafif şekilde yaralanmış ve zırhlı araç ise durmadan kaçmıştı. Taran araç şoförünün 156’yı arayarak durumu bildirmesine rağmen olay yeri inceleme ekiplerinin gelmemesi üzerine minibüs şoförü Burhan Yiğiter ile yaralanan Özgür Atagün, Duru Jandarma Karakolu’na gitti.

'TEHDİT ETTİLER'

Konuya ilişkin görüştüğümüz Burhan Yiğiter, yönlendirildiği Duru Jandarma Komutanlığı’ndaki askerlerin kendilerini tehdit ettiğini iddia etti.

Yiğiter, buradaki askerlerin, “Siz aracınızla örgüt mensuplarını taşıyorsunuz” dediğini ve “hak ettiniz” der gibi yaklaştıklarını ileri sürdü.

SİLAH KAZARA ATEŞ ALMIŞ

Buradan jandarmaya ait sivil araçla İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldüklerini anlatan Yiğiter, “İlçe Cumhuriyet Başsavcısı ve Jandarma Alay Komutanı da yanımıza geldi. Burada inceleme yapıldı. Akrep tipi zırhlı aracın kulesinde görevli asker de geldi. Asker, ‘Silah kazara ateş aldı. Benim elimde olmayan bir durum’ dedi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılacağı söylendi. Minibüsümü de incelemek için el koyup Diyarbakır’a götürdüler” diyerek şikayetten vazgeçirilmeye çalışıldığı iddiasında bulundu.

Yiğiter, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

dihaber

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol