Diyarbakır’da ihraç edilen öğretmen ‘tarım’la uğraşacak

Son KHK ile Diyarbakır’da ihraç edilen İngilizce öğretmeni Fadime Gülçiçek Tusar, tarıma dönme kararı aldı.

Diyarbakır’da ihraç edilen öğretmen ‘tarım’la uğraşacak

Son KHK ile Diyarbakır’da ihraç edilen İngilizce öğretmeni Fadime Gülçiçek Tusar, tarıma dönme kararı aldı.

09 Şubat 2017 Perşembe 16:59
Diyarbakır’da ihraç edilen öğretmen ‘tarım’la uğraşacak

Diyarbakır Haberleri-  Olağanüstü Hâl (OHAL) kapsamında çıkarılan 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan ihraç edilen ve Diyarbakır’da görev yapan  İngilizce Öğretmeni, toprağa dönme kararı aldı.

Diyarbakır’da 8 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan Gülçiçek Tusar, Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi Eğitim Sekreteriydi.

Öğretmen ablaları Fatma Gülçiçek Arı ve Adile Gülçiçek’in de görevden atılan Tusar, "Yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Alevi olduğum için istenmeyen özellikleri taşıyorum. Alevi olduğumuz için bize yönelmedilerse sendikada yönetici olmamdan kaynaklanmış olabilir” dedi.

‘KAĞIT ÜZERİNDE MEZUNLAR ARTIYOR’

Bu eğitim öğretim yılının ihraç ve açığa alınan öğretmenler nedeniyle kötü başladığına dikkat çeken Tusar, ihraçlarla öğretmensiz okul sayısının çoğaldığını, kağıt üzerinde mezunların olduğu ve Kürt öğrencilerin geleceğiyle oynandığını söyledi.

 “Türkiye’de eğitime önem verilmiyor. Kürt öğretmenler Kürt gençlerini yetiştiriyor. Kürt çocuklarının daha iyi bir eğitim almalarını istemeyebilirler. Bizim lisede 80 öğrencimiz tıp fakültesi kazanmıştı. Bu devlet lisesinde gerçekleşti. Bu başarıda öğretmenin de payı var. Bunu istemiyorlar, çocukların da bir yerde gelecekleriyle oynanıyor. Burada bilinçli yapılan bir şey var, çok art niyetli şeyler var burada.”

MEMLEKETİNE DÖNÜP TARIMLA UĞRAŞACAK

Dersim’e dönüp tarım ve hayvancılık ile uğraşmayı düşündüğünü söyleyen Tusar, şunları söyledi:

“Doğal hayata dönmek gerekiyor. İnsan çocukluğunu özlüyor ve o günleri düşündüğümde diyorum ki aslında en mutlu günlerimiz aslında hayvancılık yaptığımız günlerdi. Çünkü para gibi bir derdimiz yoktu. Alışveriş yapmak gibi bir derdimiz yoktu. Her şeyi kendimiz üretiyorduk. Yeniden o günlere dönebiliriz diye düşünüyorum. Birlik olup bugünleri aşacak ve birlikte çok daha güzel günler göreceğiz"

Dihaber

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol