Diyarbakır’da seracılığa 56 Milyon!

Diyarbakır’da seracılığın geliştirilmesi amacıyla 56 Milyon TL destek sağlandı.

Diyarbakır’da seracılığa 56 Milyon!

Diyarbakır’da seracılığın geliştirilmesi amacıyla 56 Milyon TL destek sağlandı.

07 Şubat 2017 Salı 19:51
Diyarbakır’da seracılığa 56 Milyon!

Diyarbakır Haberleri- Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kentte seracılığa 56 milyon TL aktarıldığını kaydetti.

Diyarbakır Bismil’deki Seyrantepe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yapılan serada incelemelerde bulunan Vali Aksoy burada yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın önemli bir tarım şehri olduğunu söyledi.

Aksoy, Bismil ilçesinin Diyarbakır’ın tarımsal potansiyeli yüksek ilçeleri başında geldiğine vurgu yaparak, “Tarımsal üretim miktarını çeşitlendirmek ve verimliliği daha üst noktalara taşıma bakımından Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu önemli sulama projeleri var. Bu sulama projeleri de Diyarbakır’da tarımın daha iyi bir noktaya gelmesinde önemli bir katkı sağlayacak. Mevcut sulu tarım ve tarımsal üretimin dışında özellikle seracılık konusunda Diyarbakır’da önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Diyarbakır geneline baktığımızda 33 sera üretilmiş ve bunun önemli bir kısmı Bismil ilçemizde hazırlanmış. Seracılık konusunda Diyarbakır’a yapılan 55 milyon yatırımın 35 milyonluk kısmı Bismil’de yapıldı” dedi.

Sera sahibi Nimet Kortak ise, daha önce Antalya ve Mersin’den mal aldıklarını ama şimdi Bismil olarak Antalya ve Mersin’e mal sattıklarını söyledi.

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol