Ahmet Türk: Kazanacağız

Tahliyesinin ardından konuşan Ahmet Türk, ANF'ye konuştu. Türk,mevcut baskı ve sadırı yöntemleri ile sonuç alınamayacağını söyledi

Ahmet Türk: Kazanacağız

Tahliyesinin ardından konuşan Ahmet Türk, ANF'ye konuştu. Türk,mevcut baskı ve sadırı yöntemleri ile sonuç alınamayacağını söyledi

04 Şubat 2017 Cumartesi 20:19
Ahmet Türk: Kazanacağız

ANF'ye konuşan  Türk, “Geride arkadaşlarımız kaldı, bu nedenle buruk bir sevinç yaşıyorum. Cezaevlerinde tutulan tüm siyasetçi ve diğer politik tutsakların da özgürlüğüne kavuşması gerekiyor. Biz ancak o zaman seviniriz” diye konuştu.

Cezaevine gönderilmesinin sindirme amaçlı olduğunu dile getiren Türk, bunun mümkün olmadığının anlaşıldığını söyledi. Türk, devletinin neredeyse yüz yıldır baskı ve sindirme politikası ile sonuç almaya çalıştığını ifade ederken, bunun mümkün olmadığını da kaydetti.

Kendisi ile birlikte HDP Milletvekili İdris Baluken’in tahliyesinin de bir adım olabileceğini kaydeden Türk, şunları ekledi: “Ben ve İdris Bey’in tahliyesinin bir adım olmasını diliyorum. Bu süreçten sonra artık herkes çözme odaklanmalı. Baskı ile sonuç alınmadığını herkes görüyor. Toplumu sessizleştirebilirsiniz ama asla direnişi yok edemezsiniz. Bu yüzden bir an önce çözüme dönülmelidir.”

‘REFERANDUM İÇİN UYGUN ŞARTLAR SAĞLANMALI’

Türk, referanduma ilişkin ise “O konuda ne düşündüğümüz bellidir. Bu ortamda sağlıklı bir referandum yapılamaz. Herkesin eşit ve özgürce tercihini açıklayabileceği, çalışmasını yürütebileceği bir ortam sağlanmalıdır. Aksi halde referandum sağlıklı şartlarda olmaz ve kimse bundan memnun kalmaz” dedi.

Türk, geride bıraktığı tüm arkadaşlarına selamlarını iletirken, kendisinin tahliyesi için çabalayan tüm kesimlere de teşekkür etti.

Mutlaka kazanacaklarına olan inancını da paylaşan Ahmet Türk, bu yöntemlerle sinmeyeceklerini dile getirdi.

ANF 

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol