Ahmet Türk’ten Talabani’ye mektup

Ahmet Türk, Irak Eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’ye mektup yazdı.

Ahmet Türk’ten Talabani’ye mektup

Ahmet Türk, Irak Eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’ye mektup yazdı.

10 Şubat 2017 Cuma 20:36
Ahmet Türk’ten Talabani’ye mektup

AmedToday- Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, uzun süredir sağlık sorunları yaşayan YNK Lideri Celal Talabani'ye mektup gönderdi.

Ahmet Türk, Talabani'ye geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, yurt dışı yasağı nedeniyle kendisini ziyaret edemediğini belirtti.

Türk, Talabani'ye hitaben, "Rehberliğinizin ne kadar önemli olduğunu her Kürt çok iyi bilmekte ve görmektedir" dedi.

Ahmet Türk'ün Celal Talabani'ye mektubu şöyle:

“Saygıdeğer Büyüğüm

Kürt Halkının Mam Celal'i,

Benim Kadim Dostum;

Tarihi bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde size ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Hak ve özgürlükler için, halkımızın özgür geleceği için, 60 yıllık onurlu mücadeleniz ve direnişiniz bizlere her zaman ışık tutmuş ve yolumuzu aydınlatmıştır.

Mahabad Cumhuriyeti kurulurken ortaya konan ahitleşmedeki gibi günümüzün çağdaş siyasetinde de aynı birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç doğmuştur ve bu fasılda yeriniz, doldurulamayacak derecede önemli ve değerlidir. Coğrafyamızda değişim ve dönüşümlerin kaçınılmaz olduğu, aynı zamanda alt üst oluşların ve kaosun yaşandığı, diğer tarafta hak ve özgürlük mücadelemizin ve demokratik geleceğin inşası için önemli kazanımların elde edildiği ve bunun için ağır bedellerin ödendiği bu dönemde rehberliğinizin ne kadar önemli olduğunu her Kürt çok iyi bilmekte ve görmektedir. 1993 yılında Türkiye devleti ile yapmış olduğunuz görüşmeler sonucunda tarafları ateşkes yapmaya yönlendirmeniz Kürt halkı ve uluslararası camiada bilinmektedir. Tarihsel olarak Kürtler arasında olmuş ve bu yönlü barışa ve birliğe katkılarınız her dönemde bizlere ışık olmuştur.

Sağlık sorunlarınızdan dolayı aktif siyaset yapamadığınızı biliyorum buna rağmen varlığınız bize güç ve heyecan katmaktadır. Umut ediyor ve Allah'a dua ediyorum sağlığınız düzelir; bizlere öncülük eder, doğru kararlar almamıza katkı sunmuş olursunuz. Savaşın ve gruplaşmanın karşı konulmaz ve en şiddetli olduğu bu zamanda güç birliği ve barış dili her zamankinden daha değerlidir.

Sizi tekrar görmeyi çok isterdim ancak yurt dışına çıkma yasağım olduğu için siz değerli büyüğümü kucaklama şansım yok. İlerde belki bu imkan doğar ve hasret gidermiş olurum. En derin duygularımla saygılarımı sunarım.

Kardeşiniz Ahmet Türk” anf

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol