Ak Partili Tayyar Atatürk’ü ‘Evet’çi yaptı!

Ak Parti’li Şamil Tayyar, "Atatürk yaşasaydı muhtemeldir ki evet derdi" dedi.

Ak Partili Tayyar Atatürk’ü ‘Evet’çi yaptı!

Ak Parti’li Şamil Tayyar, "Atatürk yaşasaydı muhtemeldir ki evet derdi" dedi.

17 Şubat 2017 Cuma 11:25
Ak Partili Tayyar Atatürk’ü ‘Evet’çi yaptı!

AmedToday- Ak Parti Antep Milletvekili Şamil Tayyar, referanduma ilişkin yaptığı açıklamada ‘Atatürk yaşasaydı muhtemelen ‘Evet’ derdi” sözlerini sarf etti.

Sözcü'de yer alan habere göre Tayyar, katıldığı bir televizyon programında, anayasa değişikliği için yapılacak referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tayyar, "Yeni anayasa metninde cumhurbaşkanın sadece bütçe teklifi sunma yetkisi var, diğer kanun tekliflerini milletvekilleri verecek. Cumhurbaşkanlığı modeli devlet içindeki paralel yapılanmaların da önüne bariyer kuracak" ifadelerini kullandı.

'EL BAB TESADÜF DEĞİL'

El Bab operasyonunda Türk askerlerinin bulunduğu bölgenin bombalanmasının tesadüf olmadığını söyleyen Tayyar, "El Bab'da askerlerimizin bulunduğu bölgenin bombalanması kesinlikle kaza değildir. Olayın bir an önce aydınlatılması gerekir" şeklinde konuştu.

'CHP YANLIŞINI İDRAK ETTİ'

Tayyar, CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) gitmeme kararını değerlendirerek, "AYM'ye gitmeme kararını pozitif buluyorum, yanlışlarını geç de olsa idrak ettikleri kanaatindeyim" dedi.

Tayyar, başörtüsü nedeniyle bir lise öğrencisi genç kıza yapılan saldırıya ilgili, "Lise öğrencisi genç kıza başörtüsü nedeniyle yapılan saldırının savunulacak hiçbir yanı yoktur, alçakça bir saldırıdır. Saldırı demokrasiye bir müdahaledir, hesabı sorulmalıdır" dedi.

'DEĞİRMENCİ İZLENMEDİĞİ İÇİN GÖNDERİLDİ'

Milletvekili Tayyar, Doğan Medya Grubu'nun 'hayır' oyu vereceğini açıkladığı için haber spikeri İrfan Değirmenci'nin görevine son verilmesiyle ilgili, "İrfan Değirmenci hayır dediği için değil, izlenmediği için gönderildi, aksi olsa Emin Çapa'yı getirmezlerdi" diye konuştu.

Sputnik

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol