Camide 'Evet' sesleri: Cemaat isyanda!

İstanbul’da bir cami imamının ‘Evet ‘ propagandası yaptığı iddiası cemaati isyan ettirdi.

Camide 'Evet' sesleri: Cemaat isyanda!

İstanbul’da bir cami imamının ‘Evet ‘ propagandası yaptığı iddiası cemaati isyan ettirdi.

06 Şubat 2017 Pazartesi 15:25
Camide 'Evet' sesleri: Cemaat isyanda!

Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda ‘Evet’ ve ‘Hayır ’tartışması 'evet' propagandası ise camilere girdi.

Ümraniye Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç , 3 Şubat 2017 tarihinde Ümraniye İmes Sanayi Camii 'nde verdiği cuma vaazında 'başkanlık sistemine hayır' diyenleri gafillikle suçladı, AKP’nin icraatlarını sayarak ‘evet’ propagandası yaptı.

Odatv'de yer alan ses kaydına göre, imam Hüseyin Güleç vaazında “Kötüye gidiyor işler diye esnafın moralini bozmaya çalışıyorlar. İşler kötüye gitmiyor, iyiye gidiyor, kötüye gidiyor diyenler kötüye gidiyor diyenlere bakacaksınız” ifadelerini kullanarak, ekonominin kötüye gittiğini söyleyenleri hedef aldı.

“GÖZLERİNİZ DİZLERİNİZE AKSIN…”

AKP döneminde açılan köprü ve otoyolların isimlerini sayan İmam Güleç “Bugünkü hayırcılar, kimdir bunlar? Dünyanın en büyük havalimanını istemeyenler. Yavuz Selim Sultan Köprüsü'nü hazmedemeyenler. Gözünüze dizinize dursun dedi ya Başbakan durmasın gözleriniz dizlerinize aksın aksın. Utanmadan gezsin onlar. İşte bunlara karşı çıkanlar Marmaray, Avrasya ve Esenler istemeyen hayırcılar bunlar işte hayırcılar” ifadelerini kullandı.

CEMAAT İSYAN ETTİ, İMAM YARDIM İSTEDİ

Yayınlanan ses kaydında cuma namazı için camiye gelen halk, imama isyan ediyor. Ses kaydında "Burası cami, dua etmeye geldik. Hayır diyenleri hain ilan ediyorsun" itirazları üzerine cami imamının konuyu değiştirerek yapılacak 54 cami için yardım parası talep ettiği duyuluyor.

Cumhuriyet

Loading...
Son Güncelleme: 06.02.2017 15:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol