Demirtaş hayranı Kürt boksörün ailesine saldırı!

Almanya’da yaşayan profesyonel Kürt boksör İsmail Özen, ailesine yönelik gerçekleştirilen saldırının kamuoyunda farklı yansıtıldığını söyledi.

Demirtaş hayranı Kürt boksörün ailesine saldırı!

Almanya’da yaşayan profesyonel Kürt boksör İsmail Özen, ailesine yönelik gerçekleştirilen saldırının kamuoyunda farklı yansıtıldığını söyledi.

02 Şubat 2017 Perşembe 16:51
Demirtaş hayranı Kürt boksörün ailesine saldırı!

AmedToday- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da maçlarını izlediği Kürt boksör İsmail Özen, ailesine yönelik saldırının kamuoyunda farklı yansıtıldığını belirterek, yazılı bir açıklama yaptı.

Dün bazı Alman basın yayın organlarında, Ismail Özen’in geçtiğimiz yıl temmuz ayında yaşanan bir olayda kişilere şiddet uyguladığı iddia edildi.

Özen, bu haberin neden sonuç ilişkisinden koparılarak verildiğini ve gerçeği yansıtmadığı gibi yanlış anlaşılmalara da yol açtığını söyledi.

Gazete haberinin manşetinde İsmail Özen’in bir şoförü dövdüğü öne sürülmüştü.

Almanca yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” 31 Ocak 2017 tarihinde Almanya’da yayın yapan bazı basın yayın kuruluşlarında hakkımda gerçeği tam ifade etmeyen haberler yayınlanmıştır. Bu haberlerde, 23.07.2016 tarihinde Hamburg’da yaşanan bir olayda şiddete başvurduğum iddia edilmektedir.

Olayı sebep ve sonuçları itibarıyla birbirinden koparan bir anlayışla verilen haber, yanlış anlaşmalara yol açmaktadır. Olay asıl olarak, AKP’ye destek vermeleriyle tanınan Türk ırkçılarının ablamın oğluna saldırmaları üzerine yaşanmıştır. Saldıran değil, saldırıya uğrayan taraf olduğumuz halde kamuoyuna saldıran taraf olarak sunulmamız gerçeği yansıtmamaktadır. Zira saldırganlar kendi beyanatlarında bile saldırıyı önceden planladıklarını ifade etmişledir.

Uzun süredir Türk devleti ve AKP hükümeti beni, ailemi ve yakın çevremi Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), fundamentalist ve Selefi gruplara, AKP’nin tetikçi yapılanması olan ve haklarında Federal Başsavcılık tarafından soruşturma başlatılan Osmanlı Ocakları ve Türk ırkçılarına hedef göstermektedir. Sosyal medya üzerinden çok sayıda tehdit almamla birlikte, bu tehditler olayın yaşandığı 23.07.2016 tarihinde aileme karşı fiziki saldırıya dönüşmüştür.

Federal Almanya Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Barışı savunan bir sporcu olarak yasalar ve hukuk dışına çıkıp şiddete başvurmam söz konusu değildir, olamaz da. Adı geçen olayda yaşanan saldırıya karşılık kendimi ve ailemi korumak zorunda kalmam, şiddeti esas aldığımı göstermez.

Olay yargı sürecindedir ve avukatlarım gerekli çalışmaları yürütmektedir.”

Alman basınına olayın bu şekilde yansıtılması, Türk hükümetine eleştirel yaklaşan isimlerin Türkiye sınırları dışında bile politik çıkarlar için hedef gösterilebileceği kaygılarını artırıyor.anf

Aryen Haber

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol