Demirtaş’ın fotoğraflarını paylaşmak suç!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını sosyal medyada paylaşmak suç sayıldı.

Demirtaş’ın fotoğraflarını paylaşmak suç!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını sosyal medyada paylaşmak suç sayıldı.

16 Şubat 2017 Perşembe 09:33
Demirtaş’ın fotoğraflarını paylaşmak suç!

AmedToday- Halkların Demokratik Partisi  (HDP) tutuklu Datça İlçe Yöneticisi Abdullah Çiçek, partisinin lideri Demirtaş’ın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştığı için “örgüt propagandası yapmak”la suçlandı.

Muğla 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin “Örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklanan HDP yöneticisi Abdullah Çiçek, için hazırlanan iddianamede skandal iddialara yer verildi.

EBU LEYLA’NIN FOTOĞRAFI CEZALANDIRMA GEREKÇESİ YAPILDI

Çiçek'in, 27 Ekim 2015 tarihinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bir mitingde çekilen fotoğrafını facebook hesabından paylaştığı için ve yine IŞİD'e karşı mücadelede yaşamını yitiren ve Minbiç’de simgeleşen Ebu Leyla'nın fotoğrafını paylaştığı için “Örgütü propagandası yapmaktan, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanun'un (TMK) 7/2 ile 5237 sayılı Türk Ceza Kanun'un(TCK) 43/1 maddeleri gereğince cezalandırılması" talep edildi. Bununla beraber Çiçek'e yöneltilen suçlamaların tamamının 2010 ile 2016 yılları arasında facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımların suçlamalara delil olarak gösterildiği iddianamede uzun uzun PKK, YPG ve KCK tarihi anlatılması dikkat çekti.

SARI KIRMIZI YEŞİL RENKLERİ SUÇ SAYILDI

İddianame de "25 Ocak 2012 tarihinde "of of gurbetlik ne zaman bitecek çok özledim Rıha’yı köyümü Kürdistan topraklarını Kürtçe konuşan insanları bu Marmaris, Datça artık beni boğuyor" paylaşımları ile 27 Ekim 2015 tarihinde örgüt propagandası yapmak suçundan caza infaz kurumunda tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafı ile sarı, kırmızı ve yeşil renkteki flamanın “Örgüt renklerini simgelediği” 25 Ocak 2015 tarihinde üzerinde sarı kırmızı yeşil poşu ile zafer işareti yaparak çekilmiş fotoğrafı ve 6 Haziran tarihinde IŞİD’e karşı savaşırken Minbic’te yaşamını yitiren Faysal Abu Leyla’nın fotoğraflarını paylaşması suç delili olarak yer aldı.anf

dihaber

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol