Flaş gelişme… İmralı’ya heyet gidiyor!

Avrupa’dan bir heyet PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüşmek için İmralı Adası’na gidiyor.

Flaş gelişme… İmralı’ya heyet gidiyor!

Avrupa’dan bir heyet PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüşmek için İmralı Adası’na gidiyor.

10 Şubat 2017 Cuma 12:08
Flaş gelişme… İmralı’ya heyet gidiyor!

AmedToday- Avrupa'dan milletvekilleri, üniversite öğretim görevlileri ve akademisyenlerin de aralarında olduğu13 kişilik uluslararası bir heyet, Abdullah Öcalan ile görüşmek için İmralı’ya gidiyor.

Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Sosyal Demokrat ve Sol Grubu milletvekilleri ve akademisyenlerden oluşan 13 kişilik bir heyet, İmralı adasına gitmek üzere Türkiye Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

İlerici Sosyalist ve Demokratlar Grubu İttifakı AP Üyesi Costas Mavrides, İngiltere’den deneyimle gazeteci ve yazar Jonathan Stelele, Avrupa Parlamenterler Meclisi Üyesi Avrupa Sol Birliği Grubu’ndan Ulla Sandbaek, İzlanda Kamu Görevlileri Federasyonu eski bakanı ve eski lideri ve uluslararası sendikal örgütlerin yönetim kurulu üyesi Ögmundur Jonasson, AP eski üyesi Francis Wurtz, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi Üyesi Miren Edurne Gorrotxategi, İngiltere Adalet ve Barış Komisyonu Başkanı Joe Ryan, Westminister Coğrafya Enstitüsü Leeds Üniversitesi, Toplumsal Ekoloji için Uluslararası Enstitüsü Danışman Kurulu Üyesi Federico Venturini, Kanada’dan Toplumsal Ekoloji için Uluslararası Enstitüsü Danışman Kurulu Kurucu üyesi Dimitri Roussopoulos ve Cambridge Üniversitesi Politik Sosyoloji Öğretim Görevlisi Dr. Thomas Jeffery Miley heyette yer alıyor.

 Suriyeli Kürt gazeteci Hoşeng Hesen ise 13 kişilik uluslararası bir heyetin İmralı’ya giderek Öcalan ile görüşeceğini iddia etti.

Heyetin kimlerden ve ne zaman gideceği konusunda bilgi aktarılmazken, gazetecinin paylaşımı sosyal medya da önemli bir yankı uyandırdı.

ANF

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol