Gazeteci Aydın'dan Bahçeli ve Perinçek'e: Askersiz generaller!

Gazeteci Engin Aydın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek arasındaki 'Erdoğan'ı tercih' sözlerini yazdı. Erdoğan’ı paylaşmamasını yazdı.

Gazeteci Aydın'dan Bahçeli ve Perinçek'e: Askersiz generaller!

Gazeteci Engin Aydın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek arasındaki 'Erdoğan'ı tercih' sözlerini yazdı. Erdoğan’ı paylaşmamasını yazdı.

08 Şubat 2017 Çarşamba 16:48
Gazeteci Aydın'dan Bahçeli ve Perinçek'e: Askersiz generaller!

AmedToday- Gazeteci Engin Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik, “Eğer Doğu Perinçek ile Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir” açıklamasını köşesine taşıdı.

Bahçeli ve Perinçek’i ‘askersiz general’ olarak niteleyen Engin, MHP tabanının Bahçeli’nin arkasında olmadığını ifade ederek, “Referandum seçmen niteliğine sahip yurttaşların oyları demek. Peki, Bahçeli’nin dediğine “Hı” diyecek kaç seçmeni kalmıştır dersiniz? Olağanüstü kurultaya gidilseydi Bahçeli’yi oturduğu iskemleden aşağı indireceği hemen hemen kanıtlanmış olan delegeler partinin tabanı demek. O tabanın eğilimi de belli. Bu durumda Devlet Bahçeli bir “askersiz general”den öte nedir?” diye sordu.

Aydın Engin’in Cumhuriyet’te yayınlanan, “İki askersiz general: Perinçek ve Bahçeli” başlıklı yazısı şöyle:

Dün MHP’nin başbuğu Devlet Bahçeli partisinin referandumda neden “evet” diyeceğini, galiba kendisinin bile inanmadığı gerekçelerle savunurken önemli bir vurgu yaptı:

 “Eğer Doğu Perinçek ile Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir.”

Doğu Perinçek’in Devlet Bahçeli’ye cevabı gecikmedi:

“Erdoğan’ı da tercih etseler Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar. Çünkü Sayın Erdoğan’ın başında bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi, birçok konuda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in savunduğu siyasetlere gelmiştir.”

Acaba hangisi haklı?

Doğu Perinçek mi, Devlet Bahçeli mi?

Bence her ikisi de haklı.

***

Önce Bahçeli cephesine bakalım. Yazının başlığında “Askersiz generaller” dendi.

Siyaseti biraz yakından izleyenler hatırlayacaktır. Başbuğ’un başbuğluğu beceremediğini ileri süren MHP muhalifleri birkaç ay önce partili delegelerin çoğunluğunu kendi saflarına çektiler ve olağanüstü kurultay çağrısı yaptılar. Eğer Bahçeli parti içi demokrasinin gereğine uyup da kurultay toplansaydı, şimdi kendisi “mütekait siyasetçiler” müzesinde yerini alacak; MHP yeni bir liderle yoluna devam edecekti.

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol