Genelkurmay Başkanı Akar: El Bab tamam

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, El Bab operasyonunun bittiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanı Akar: El Bab tamam

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, El Bab operasyonunun bittiğini duyurdu.

16 Şubat 2017 Perşembe 09:09
Genelkurmay Başkanı Akar: El Bab tamam

AmedToday- Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Körfez ülkeleri ziyaretinde eşlik eden Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın El Bab operasyonunun bittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez ülkelerindeki gezisine katılan Akar, dün Katar’ın başkenti Doha’da gazete temsilcileriyle sohbet etti.  

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun aktarımlarına göre, Akar, “Gözümüz aydın, El-Bab operasyonu bitti” dedi.

 Akar, iki büyük bombalı tuzağın imha edildiğini, şu anda bölgede temizlik yapıldığını da sözlerine ekledi.

Müderrisoğlu, “Şehir merkezinde sivil kayıp verilmemesi için hassas davranılıyor. Harekâtın Rakka güzergâhı ise koalisyonla askeri koordinasyon ve maliyete katlanma meselesi” ifadesini kullandı.

‘RAKKA, KOORDİNASYON VE MALİYET MESELESİ’

Müderrisoğlu ‘Körfez’den izlenimler’ başlığıyla yayımlanan yazısında şunları yazdı: “Cumhurbaşkanımızın temaslarına eşlik eden heyetten edindiğim kısa notlarla yazıyı noktalayalım…

ABD ile ilişkilerde Başkan Trump döneminde, FETÖ ve PKK terörü ile mücadelede pozitif ilerleme sağlanabileceği beklentisi hâkim. ABD politikaları yeniden tasarlanırken mart bitmeden Erdoğan-Trump görüşmesi yapılması halinde, pek çok etkileşimi de beraberinde getirecek.

Türkiye-Rusya ilişkileri de çok güçlü zeminde ilerliyor. Mart başına Moskova’da Üst Düzey İşbirliği Toplantısı planlanıyor. Suriye’deki rejim unsurları ve mezhep içerikli milis grupları, iki ülke yakınlaşmasını sabote edecek girişimlerde bulunmayı sürdürüyor.

El Bab’da artık operasyon bitti. Şehir merkezinde sivil kayıp verilmemesi için hassas davranılıyor. Harekâtın Rakka güzergâhı ise koalisyonla askeri koordinasyon ve maliyete katlanma meselesi.”

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol