HDP Milletvekiline Silah çekip, “Ben devletim” diyen Polis, FETÖ’den Yargılanıyor

Telefonunda ByLock bulunan polis memuru hakkında 15 yıl hapis cezası istendi

HDP Milletvekiline Silah çekip, “Ben devletim” diyen Polis, FETÖ’den Yargılanıyor

Telefonunda ByLock bulunan polis memuru hakkında 15 yıl hapis cezası istendi

13 Eylül 2017 Çarşamba 16:28
HDP Milletvekiline Silah çekip, “Ben devletim” diyen Polis, FETÖ’den Yargılanıyor

AmedToday-HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan'a "Devlet benim" diyerek silah çeken polis memuru H.C. hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında 15 yıl hapis cezası istendi. H.C.'nin iki telefonunda da ByLock çıktığı belirlendi.

Batman'da, 29 Aralık 2105 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sırasında sendikacılar ile yürümek isteyen HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın önünü kesip tabancasını çıkararak, "Devlet benim" ifadesini kullanarak silah çeken komiser H.C.'nin yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandığı ve 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.

İKİ TELEFONUNDA DA BYLOCK ÇIKTI

Batman Emniyet Müdürlüğü'nde komiser olarak görev yapan H.C., Bank Asya'da hesapları ve iki telefonunda ByLock uygulaması olduğu gerekçesiyle 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandı. H.C., ile ilgili hazırlanan ve Batman 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianemade,  komiser H.C. hakkında ise, 'Silahlı terör örgütünü kurma veya yönetme, terörizminin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefetten' 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

NE OLMUŞTU?

Hakkında FETÖ/PDY soruşturmasında dava açılan tutuklu komiser H.C., 29 Aralık 2015 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sırasında partililer ve sendikacılar ile yürümek isteyen HDP Batman milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın önünü kesip, tabancasını çekip, "Devlet benim" demişti.

HDP'li Aslan ile şimdi tutuklu olan ve FETÖ/PDY davasından 15 yıl hapsi istenen komiser H.C., arasında geçen diyalog şöyleydi:

Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.

Komiser H.C: Devlet

Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.

Komiser H.C.: Devlet benim, sen benim vekilimsin.

Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.

Diyaloglardan sonra bazı sivil polisler hava ateş açmış, ardından komiser H.C. de silahını çekerek yürümek isteyenleri durdurmak istemişti.

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Onurlu 2017-09-13 20:14:07

Akp lidir gerçi akp feto bir çalışıyor