“İçişleri artık Mehmet Ağar’a emanet”

İçişleri Bakanlığı’nın fiili olarak Mehmet Ağar'a emanet edildiği iddia edildi.

“İçişleri artık Mehmet Ağar’a emanet”

İçişleri Bakanlığı’nın fiili olarak Mehmet Ağar'a emanet edildiği iddia edildi.

13 Şubat 2017 Pazartesi 09:29
“İçişleri artık Mehmet Ağar’a emanet”

AmedToday- Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı bugünkü köşe yazısında Mehmet Ağar'ın sürekli olarak İçişleri Bakanlığı'na gittiğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Mehmet Ağar karşısında ceketini iliklediğini belirtirken, bakanlığın Ağar'a emanet edildiğini iddia etti.

Can Ataklı'nın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Ankara'da kulağı delik kaynaklarımdan aldığım bazı bilgilere göre son çare olarak İçişleri eski Bakanı, ünlü polis müdürü Mehmet Ağar'dan “aman” dilenmiş.

Ağar sık sık İçişleri Bakanlığı'na gidiyormuş. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli “efendim”le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş. Ağar emniyetten atılan polislerin listelerini inceliyor “Şu iyi adamdır, bu mecburen cemaatçi gibi görünüyordu” gibi gerekçelerle bazılarının göreve çağrılmasını istiyormuş.

Görevden ayrılan, emekli edilen bazı polis müdürlerinin de isimlerini Soylu'ya veren Ağar “Bunları geri çağırın, etkili yerlere tekrar koyun, geç kalırsanız ipin ucunu da kaçırırsınız” diyerek uyarıyormuş. Ankara'daki kaynaklarım “Artık İçişleri Bakanlığı Ağar'a emanet” diyorlar."

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cengiz 2017-02-14 12:51:02

Canataklı doğru söylüyor ama bunlar bilinen doğrular rte başbakanlığı döneminde istanbulda her gelişinde rte na birinfink verende mehmet ağardır birsürü demokırat geçinen sırtıni sisteme dayatmış kişilerinde mehmet ağar castasıyla rte ve akp hala hizmet etiğinide biliyoruz ve bilinen gerçekler yoksa o çömez içişleri bakanını orya atayanlarda mehmet ağar ve derincilerdır