Mehmet Görmez'in Diyanet'ten Ayrılması Tartışmaların Fitilini Ateşledi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekliye ayrılması ardından tartışmalar sürüyor.

Mehmet Görmez'in Diyanet'ten Ayrılması Tartışmaların Fitilini Ateşledi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekliye ayrılması ardından tartışmalar sürüyor.

02 Ağustos 2017 Çarşamba 14:58
Mehmet Görmez'in Diyanet'ten Ayrılması Tartışmaların Fitilini Ateşledi

AmedToday-Cübbeli Ahmet twitter hesabından yaptığı açıklamalarla tartışmalara dahil olmuştu. Arif Beki ise Cübbeli Ahmet’in açıklamalarına hitaben bir yazı kaleme aldı.

"FETÖ" ile mücadelede yetersiz olmakla suçlanan "Hakkınızı helal edin" çağrısına çok sayıda Twitter kullanıcısının "Hakkımızı helal etmiyoruz" diye yanıt verdiği Görmez'in gidişine en çok sevinen isim Cübbeli Ahmet olarak bilinen vaiz Ahmet Mahmut Ünlü oldu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, Görmez'i "Diyanet'in başına gelmiş en tehlikeli kişi" olarak ilan eten Cübbeli Ahmet'e yanıt Hürriyet gazetesi köşe yazarı Akif Beki'den geldi. Beki bugünkü yazısında, ‘HOCA’ lakaplı Cübbeli Ahmet, Görmez Hoca’nın ardından tweet sallamış. Diyor ki “Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehlisünnete sadık hayırlı bir reis nasip eylesin...” Bir ara, Cübbeli’nin Sultanahmet’e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı kulağıma gelmişti. Niye zıvanadan çıktığını açıklıyor sanki. Diyanet’i kendisinden korudu diye öfkesini dizginleyemiyor olabilir.' diye yazdı.

Cübbeli'nin kuyruk acısıyla hareket ettiğini ima eden Beki, darbe girişimi gecesi Görmez'in emri ile okunan salaların "direnişin maneviyatı"nı yükselttiğini iddia etti.

Cübbeli ise, tweetinde, "Diyanet'e Görmez'den tehlikelisi gelmemiştir diye düşünüyorum. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehli Sünnete sadık hayırlı bir reis nasib eylesin. Amin" ifadelerini kullandı.

Görmez, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kendisine hediye edilen lüks Mercedes marka aracı kabul ettiği ve dönemi sırasında Diyanet tarafından verilen tartışmalı fetvalar nedeniyle eleştirilerin odağındaki isimdi.

Görmez'in şimdilerde yine Erdoğan'ın istediği bir pozisyonda görevlendirileceği iddia ediliyor.

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol