MHP’de ‘Hayır’cı 4 isme kesin ihraç talebi

MHP, referandumda ‘Hayır’ diyeceğini açıklayan Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan, İsmail Ok ve Nuri Okutan’ın partiden ihracını talep etti.

MHP’de ‘Hayır’cı 4 isme kesin ihraç talebi

MHP, referandumda ‘Hayır’ diyeceğini açıklayan Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan, İsmail Ok ve Nuri Okutan’ın partiden ihracını talep etti.

13 Şubat 2017 Pazartesi 16:36
MHP’de ‘Hayır’cı 4 isme kesin ihraç talebi

AmedToday- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ‘Hayır’cı ve  muhalif isimlerden Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir milletvekili İsmail Ok, Isparta milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan, 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk etti.

Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Partimiz Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir milletvekili İsmail Ok, Isparta milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan'ın kamuoyu önünde yaptığı bir kısım açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile Anayasa Değişikliği'ne dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde başkaca siyasi partilerin değişik kademedeki temsilcilerini ziyaretlerde bulunmak suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlâl ettikleri iddiasıyla; Parti tüzüğümüzün 78/4e-h maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmişlerdir."

Partiden ihraç edilmeleri istenen isimler 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda 'Hayır' oyu vereceklerini açıklamıştı.

Sputnik

Loading...
Son Güncelleme: 13.02.2017 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol