Tahliye olan Encü: Halkın direnişi direnişimiz oldu

Ocak ayı içerisinde görülen duruşmada tahliye çıkmazken, avukatların itirazı sonucu tahliye edilen Ferhat Encü'den açıklama geldi.

Tahliye olan Encü: Halkın direnişi direnişimiz oldu

Ocak ayı içerisinde görülen duruşmada tahliye çıkmazken, avukatların itirazı sonucu tahliye edilen Ferhat Encü'den açıklama geldi.

15 Şubat 2017 Çarşamba 21:19
Tahliye olan Encü: Halkın  direnişi direnişimiz oldu

Amedtoday - Kandıra T Tipi Cezaevi’nden tahliye edilen Ferhat  Encu, "Cezaevinde bizleri yalnız bırakmayan Kürdistan’dan Türkiye’den bize dayanışma mesajı gönderen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Dışarıda, parlementoda her alanda bizi sahiplenen halkımıza, STK’lara ve demokratik güçlere bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Onların mücadelesi, direnişi cezaevinde bizi ayakta tuttu, direnişimiz oldu" dedi.

ENCÜ'NÜN ROBOSKİ'DEKİ EVİNE ZİYARETÇİ AKINI

Öte yandan, HDP milletvekili Ferhat Encu'nun tahliyesinin ardından, Encu' nun Uludere Gülyazı köyünde bulunan baba evine ziyaretçi akını başladı. Encu'nun ailesi köylülerin geçmiş olsun dilekleri kabul ediliyor. Encu'nun ailesini ayrıca başta bir kaç gün önce serbest bırakılan Ahmet Türk olmak üzere bir çok politikacı-siyasetçi  telefon ile  arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Encu ailesi adına  Demokrat haber'e konuşan Veli Encu “Buruk bir sevinç içerisindeyiz, Ferhat Encu'nün bırakılmasına elbette çok sevindik. Biz başından itibaren Ferhat Encu ve diğer vekillerin hapishanede rehin tutulduğunu ifade ettik. Bir kere daha buradan yetkililere sesleniyoruz: Halkın iradesini rehin alma politikasından vazgeçin. Başta HDP eş baskanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm siyasetçiler serbest bırakılmalıdır”

Demokrat Haber

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol