Tüm dünyanın meşru Anayasal ilkelerinde ve maddelerinde, sözlü ve yazılı hiçbir kanunda yeri olmayan ama icat etmekteki üstün hünerleriyle bir siyasi partiyi ki siyasi parti kanununa göre, yasalara ve yasanın getirdiği değerlere bağlı olan bir tüzel kişiliği terör örgütü ilan edip afişe ettiler.

Hâlihazır da mecliste 59 vekili olması ise ayrı bir tartışma.

Altı milyona yakın bir oy alan ve Türkiye’nin her köşesinde temsilciliği ve seçmeni olan bir parti nasıl olurda terör örgütü olarak gösterilir. Terör örgütüne üyesi bu kadar çok olan başka bir örgüt var mı?

Dün mecliste konuşma yapıp ertesi gün terör örgütü suçlamasıyla alınmak son derece önemli ve anlatılması gereken bir noktadır. Şimdi bu parti terör örgütü muamelesi görüyorsa, şüphesiz TBMM terör yuvası ve teröre ev sahipliği yapmaktan ötürü kapatılmalı ve Meclis Başkanı hakkında terör örgütü elemanlarına yardım ve yataklık suçlamasıyla dava açılmalıdır.

Şayet bu parti terör örgütü ise tüm komisyon çalışmaları meşruluğunu yitirmiş olmalıdır. TRT’den tutun üye barındırdığı tüm kurumlar terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla kapatılmalı ve acilen dava açılmalıdır.

Eğer bu parti terör örgütü ise, bu partinin son yıllarda Mit elemanlarının gözetiminde ve Askeriyenin bilgisi dâhilinde ve yetmezmiş gibi Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla İmralı görüşmeleri yapmaları hangi akıl ile izah edilecek.

Eğer terör örgütü ise bu parti, İmralı-Kandil arasında mekik dokuması yapılmasına müsaade edenlerin hepsi hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle dava açılmalıdır.

Ayrıca Avrupa Parlamentosu hakkında Lahey Uluslar arası Adalet Divanına terör örgütü elemanlarını dinlemek ve barındırma suçlamasıyla dava açılmalıdır.

Bunun yanında NATO ittifakının meşruluğu tartışmaya açılmalı ve acilen bu örgüt aynı şekilde BM ve Lahey Adalet Divanına şikâyet edilmeli ve suç duyurusunda bulunulmalıdır.

Birkaç gün önce bu terör örgütü olarak lanse edilen partinin milletvekili NATO Parlamenter Asamblesinde Başkan yardımcılığı görevine getirildi. Böylesi bir göreve terör örgütü ilan edilen bir partiden nasıl olurda üye seçilir.

Hal böyle ise, kitlesel bir terör örgütünü barındırmaktan dolayı Türkiye Cumhuriyeti hakkında dava açılmalıdır. Her şey bir yana bu kadar talihsiz bir iktidar ve onu anlamamakta ısrar edenlerle aynı oksijeni solumak gerçekten can sıkıcı bir hal aldı.

Ayrıca Guinness rekorlar kitabına geçmesi gereken bir terör örgütüne sahip olmaktan dolayı övünç duymak gerekir. Böylesine sayısal bir çoğunluğu olan terör örgütü tarihte olmamış ve olmayacaktır.

Eğer bu terör örgütü ise akıllardan çıkmamasına yardımcı olunmalı ve rekorlar kitabında yerini almalıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol