HDP'li vekiller gökten zembille inmediler, uzaylılar da getirmedi leylekler de. Onları oraya BİZ'ler taşıdık, bizim yerimize konuşsunlar diye seçtik.

Biz onlara oy verirken onlara bizim adımıza hareket etmeleri için vekalet verdik, bu yüzdendir ki onlar irademizdir.

Söyledikleri, yaptıkları her şey biz 6 milyonun söylemek istediği, yapmak istedikleriydi. Bunun için suçlanacaklarsa beni de alın, 6 milyon seçmeni de alın.

Görmek istediğimiz her yerde, ihtiyacımız olduğu her alanda onlar vardı. Biz sıcak yaltaklarımızda uyurken onlara verdiğimiz yetki ve görev gereği bizim yerimize çalıştılar.

Şimdi onların tutuklanması bizim susacağımız, sessiz kalacağımız anlamına gelmiyor. Aksine 6 milyonun hür iradesi ile seçtiği kişiler konuşamıyorsa 6 milyon bir olup bir ağızdan haykıracağız. Ne taleplerimizden ne de seçtiklerimizden vazgeçmeyeceğiz.

Ya derhal seçtiklerimizi seçtiklerimizi serbest bırakacaksınız ya da onların 6 milyonun yerine konuştuğu gibi 6 milyon onların yerine konuşacak.

Onları hür irademizle seçtik ve ne sizin ne de başkasının bizi temsil edebilecek irade ve kabiliyete sahip olduğuna inanmıyoruz.

HDP terör örgütü ve milletvekilleri de teröristse onlara yardım ve yataklık ettik, pişman değiliz. Gücünüz yetiyorsa konuşanları değil konuşturan 6 milyonu yargılarsınız.

Asla size teslim olmayacağız. Direne direne kazanacağız, mutkaka kazanacağız.

Gernas Nenas


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol