Açık ve net olan bir şey var ki o da kürdlerin gündemlerinin tamamıyle acı ve yıkımlarla dolu oldğudur. Tabi bunun yanı sıra kazanımlar ,ilerlemeler ve değişik alanlarda başarıları da mevcut. 

Savaş alanlarında Kürdistan'da Ak-İŞİD'e karşı kadınlı erkekli savaşçılarımızın destansı kazanımları en başta olmak üzere diğer realitelerde; Kürdistan'ı bayrağımızla temsil eden ve ikinclik elde eden güzelimiz NENA MURAD, boks alanında sevgili İSMAİL ÖZEN, futbolda AMED SPOR VE DALKURD FF takımlarımız bayrağımızla sahalarında temsilimiz oldular kazanımlarıyla. Ve bir çok ressam,oyuncu,yazar ve diğer dallarda da Kürd şahsiyetlerin başarıları dillerde.

Ancak öyle bir gündemimiz var ki bu da bağımsız Kürdistan... Sıkça halkın dilinde ve artık her ideolojik kesimin de düşüncelerinde olan bu durum için ne kadar gerçekçi ve yapıcı olduğunu anlamak için yüzümüzü dünya basınına dönmemeiz bile yetecektir. Şayet yeni oyun ve stratejik duruşlara kurban verilmez ise yakın bir zamanda bu gerçek olacaktır. 

Siyasi partiler dışında şimdilerde yazar -çizer veya düşünür şahsiyetlerin diğer bir deyimle aydınların da üstüne görev edindiği bir durum bağımsız Kürdistan.Sanat ve diğer tüm olgular bu anlamda gerçekten toplum için var demektir,bunu kanıtlıyor bu durum. 

Genç kesimin daha da inançlı olduğunu söyleyebiliriz. Beklentileri ideolojik gelişmelerin dışında yani bir taraf olmak dışında Kürdistani bilinçte gelişiyorlar. Bunca olumsuzluğun sonucunda başka zaten ne olabilirdiki? Her gerçek kendine yeşerip ve yine kendine dönmeye mecbur değil midir? 

Vahşi ve ahlaksız ilkeler ile ilerleyen bir savaşa rağmen insanlarımız daha iyisi için hem umutlu hem de çaba sarf ediyorlar. Kamçılanan acılar ile tüm iyi gerçekler bir gün bu halkın ve kanla boyanmış Kürdistan'ın olacaktır.


Kayıplarımıza olan minnetimizle, sonsuz umut ve inançla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol