LGBTİ Dayanışma Derneği Kurbanlarını Andı

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, 20 Kasım Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü dolayısıyla Galatasaray Meydanı’nda açıklama yaptı.

LGBTİ Dayanışma Derneği Kurbanlarını Andı

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, 20 Kasım Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü dolayısıyla Galatasaray Meydanı’nda açıklama yaptı.

21 Kasım 2015 Cumartesi 21:01
LGBTİ Dayanışma Derneği  Kurbanlarını Andı

Türkiye’nin trans bireylerin en çok katledilen ülkelerden biri olduğunu hatırlatan LGBTİ bireyleri, “ Vardık, varız, var olacağız. Travestiyiz, buradayız alışın gitmiyoruz” sloganlarını attı.

20 Kasım Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü’nü dolayısıyla bir araya gelen İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği üyeleri, Galatasaray Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. “Bize bir yasa gerek” yazılı pankart ve gökkuşağı bayrağını açan LGBTİ Dayanışma Derneği adına açıklamayı Alihan Güray okudu. Türkiye’nin trans bireylere yönelen şiddet ve cinayet sarmalığının en çok hissedildiği ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Güray, “Trans kırım ülkesinde dönen bu coğrafyada katiller, polis ve avukatların yönlendirmesiyle “ilişki teklif etti” ifadesini kullanarak ağır tahrik indirimlerinden yararlandırılıyor” dedi. Güray, hükümet yetkililerinin, sorumsuz ve kışkırtıcı açıklamalarıyla katillere akıl, fikir ve cesaret vermeye devam ettiğine işaret eden Güray, “Ahlak, din, iman kisvesi adı altında trans katliamlara kapı aralayanlar onlardır. Kamusal alanda varlığımızı yok sayıp, seks işçiliğine itenler onlardır. Hasta, sapkın olarak adlandırılıp, Kabahatler Kanunu çerçevesinde seks işçiliği üzerinden vergi toplayan, ikiyüzlü ahlak bekçisi onlardır. Roboski‘de Kürt gençlerinin başına bomba yağdırıp, hapishanelerde çocuklara tecavüz edenler yine onlardır. Sivas’ta, Maraş’ta, Çorum’ta katledenler onlardır. 24 Nisan 1915 ‘te Ermeni aydınlarını sürgüne yollayıp, katleden de onlardır” diye konuştu.

“Hasta ve sapkın olanlar bizler değil, ikiyüzlü genel ahlak kurallarımızdır” diyen Güray, “Vardık, varız, var olacağız! Travestiyiz, buradayız alışın gitmiyoruz” dedi.

KAYNAK:ANF

Loading...
Son Güncelleme: 21.11.2015 21:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol