Ne Cerattepe imiş ki yine solcusu, ülkücüsü, sağcısı. Hattası müslümanı ateisti kol kola yine. 

Bu iyiye mi işaret? 

İnsanlar kendine mi geliyor, iktidara karşı bir mi oluyorlar? Maalesef ki 'Hayır'. Söz konusu kendi yaşadıkları topraklar olunca söz hakkını devlete bırakmazlar. Oradaki kararları orada yaşayanlar alır. Onlar alsın, tamam. Ama Cizreli'sinin başı kel mi? Geverli'sinin sakalları mı yok? Amedli'si cahil mi, sağlıklı karar veremiyor mu? Bir yerleşim yerinin yönetim biçimine, ismine cismime başka yerde yaşayanlar karar vermemeli. Ayfonlu'ya nesi Diyarbakır'a Amed mi diyorlar, Media mı diyorlar, kendinde karışma hakkını nerden buluyorlar? Nerden buluyorlar biliyor musunuz? Kurtulul savaşında "Nerede bu Kürtler?" Diye yana yakıla ağladıklarında atalarımızın verdiği cesaretten buluyorlar. Yooo, hemen başlamayın atalarımıza sövmeye, aynısını daha dün yaptık. Nereden buluyorlar biliyor musunuz? Gezi Parkı'nda "Nerede bu Kürtler?" Diye yakardıklarında koşa koşa çarpışmaya giden bizlerden de buluyorlar. Sorun onlarda değil, 'BİZ'ler'de' arkadaşlar.


 Biz gaz, cop, tazyikli su hatta kurşun yerden bize terörist diyenlerin imdadına koştuğumuz her an ihanet ediyoruz Kürt halkına. Bize 'hain' kendilerine 'direnen halk' diyenlerle polise karşı direndiğimizde ihanet ediyoruz Kürt halkına. Vakti zamanında TV'lerimiz kapatılırken, gazetelerimiz bombalanırken, gazetecilerimiz tutuklanırken 3 maymunu oynayanlara sıra geldiğinde onlara göz-dil-kulak olmayı sürdürürsek bizim Bitlisli EŞREF'ten, Mehmet METİNER'den hiç bir farkımız kalmaz. Söz konusu Kürt olunca onlar bize karşı Türk oluyorlar. 
 
 Ateist imiş, anarşit imiş, komünist imiş, hümanist imiş unutuveriyorlar hemen. * Dün (22.02.2016) Amed'te Kürtçe trafik tabelâlarının asıldığı haberi yankılandı. Akabinde yine bütün unsurlar birleşmiş ve saldırmaya başlamışlar. Kimisi "ihanet" demiş, kimisi "Türkiye parçalandı" demiş. Fakat şunu bilmiyorlar ki Amed'de yıllardır Kürtçe tabela olduğunu, kimsenin de parçalanmadığını. Neyse sorunumuz o değil, sorunumuz Kürt birliği, ya da Kürt'ün birleşememesi. 
 
 Aynı habere Kürtler ne yorum yapsa iyi? "Ne gerek vardı? Zaten okuma yazma bilen herkes Türkçe okuyabiliyor. Türtçe bilmeyenler de zaten okuma yazma bilmiyor, niye astınız ki şimdi bize 'bölücü' diyecekler." Desinler arkadaş desinler, terörist desinler, cahil desinler ne istiyorlarsa desinler. Ama Kürdistan'a, Kürtçe'ye ihanet etmekten vazheçelim lütfen. Dünya Anadil Gününde Kürtçe Eğitim veren okuly kapatanara oy vermekten vazgeçelim lütfen. Bir Cetattepe bulalım, orada Barzanici'si, Apocu'su bir olalım. Kürdistan kuruşduktan sonra yapalım iç siyasetimizi ne olur. 
 
 O zaman bayrakları, renkleri tartışalım ama önce bir olalım. Birlik olmazsak daha çok öleceğiz, unutmayın. Kurdino bibin yek, eger hûn nebin yek, hûn ê herin yek bi yek. 
 

 
 23.02.2016 - İstanbul Gernas NENAS

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sarehli 5935 2017-05-14 20:52:34

Kardeşim öncelikle doğru bir yere parmak bastın;son 2-3 yılda türkiyeye 3 milyona yakın surıyeli geldi(gelmelerinde hiçbir sıkıntımız yok) ve artık iş yerleride arapça yazılı , yabancı ders olarak Urduca,bosnakça,Arnavutça… getiriliyor ve bi de onların alfabelerine göre bazı okullarda öğretiliyor,ayrıca (sözde)tarihte mehmed uzun,feqire teyran,celadet ali bedirxan yok diyorlar yani bize öyle gösteriyorlar ,öyleki bediüzzaman said nürsi’nin bazı kitaplarındaki kürd kelimelerini çıkardılar…
Biz Yani kürtleri her türlü yok sayıyorlar…