87 gün aradan sonra kürsüde konuştu

HDP eski Grup Başkanvekili İdris Baluken, 87 gün aradan sonra partisinin grup toplantısında konuştu.

87 gün aradan sonra kürsüde konuştu

HDP eski Grup Başkanvekili İdris Baluken, 87 gün aradan sonra partisinin grup toplantısında konuştu.

07 Şubat 2017 Salı 13:43
87 gün aradan sonra kürsüde konuştu

AmedToday- Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın ardından geçen hafta tahliye edilen HDP’li İdris Baluken, partililere seslendi.

Baluken'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bugün grup toplantımızı benim değil, cezaevlerinde rehin tutulan (eş başkanlar) Selahattin Demirtaş'ın, Figen Yüksekdağ'ın yapması gerekiyordu. Mevcut durum kanıksanmış. Oysa cumhuriyet tarihinin en anormal durumuyla karşı karşıyayız. Meclis'te olması gerekenler cezaevinde. Bir ülkede Meclis ile cezaevi arasındaki sınır silinmişse, demokrasi açısından geri dönülemez bir sorunun alarmı çalıyor demektir.

“BEKLETİLDİĞİMİZ NEZARETLERİN YANINDA IŞİD ÜYELERİ VARDI”

Gideceğimiz tecrit koğuşları bile önceden hazırlanmıştı. Bekletildiğimiz nezaretlerin yanında IŞİD üyeleri vardı.

Farklı dosyalarda, aynı anda, farklı şehirlerde savcıları aynı anda harekete geçirecek bir mekanizma yargı sisteminde yoktur.

“HDP'Yİ LİNÇ ETMEK İSTEYEN MEDYAYA SORUYORUM”

4 Kasım'da 'terör operasyonu' manşetleri atıldı. Evet bir terör vardı, HDP'yi linç etmek isteyen pespayelik terörün ta kendisiydi. HDP'yi linç etmeye çalışan medyaya soruyorum; Hakkımızdaki suçlamalarla ilgili tek bir gerçek kırıntısını topluma anlattınız mı? Hangi arkadaşımızın tek bir illegal örgütle bağlantısı iddianamelerde yer aldı mı? Hayır. İddianamelerin tamamı konuşmalarımızdır! 80 milyona sesleniyorum: Size dayatılan algı yönetimine inanmayın. Biz Meclis'te ne demişsek, sokakta da onu söyledik.

“DEMİRTAŞ'IN İDDİANAMESİ 90 GÜN SONRA HAZIRLANDI”

Demirtaş'ın iddianamesi tutuklandıktan 90 gün sonra hazırlandı, duruşma tarihi 6 ay sonraya verildi. Nasıl hukuktan söz edeceğiz?

“EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE 'HAYIR' DEMEK HAKKIMIZ”

Nerede görülmüş bir partinin eş genel başkanları, binlerce il, ilçe, belediye eşbaşkanı tutukluyken yapılan seçime adil denilsin. Oy hakkı, söz hakkı gasp edilmiş bir parti olarak bu pakete en güçlü şekilde 'hayır' demek bizim hakkımızdır. Sandığa atılacak her oy, sokağa çıkma yasaklarını, ablukaları oylama olacak. Kentleri yakıp yıkan uygulamaların oylaması olacak.anf

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol