Başbakan ‘Hayır’cılara IŞİD'i de ekledi

Başbakan Binali Yıldırım, “PKK, ‘FETÖ’, DHKP-C terör örgütleri ‘Hayır’ diyor” yorumunu yineledi, listeye IŞİD’i de ekledi.

Başbakan ‘Hayır’cılara IŞİD'i de ekledi

Başbakan Binali Yıldırım, “PKK, ‘FETÖ’, DHKP-C terör örgütleri ‘Hayır’ diyor” yorumunu yineledi, listeye IŞİD’i de ekledi.

14 Şubat 2017 Salı 13:51
Başbakan ‘Hayır’cılara IŞİD'i de ekledi

AmedToday- Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti grup toplantısında konuştu.

Daha önce "PKK, ‘FETÖ’, DHKP-C terör örgütleri ‘Hayır’ diyor” yorumunu yapan Başbakan, bu kez listeye IŞİD’i de ekledi:

“Lafla peynir ekmek gemisi yürümez. Hele ‘Hayır’cıların bindiği HDP-PKK-FETÖ gemisi hiç yürümez. PKK ‘Hayır’ diyor, FETÖ ‘Hayır’ diyor, DEAŞ ‘Hayır’ diyor. Terör örgütleri hep beraber koro halinde ‘Hayır’ propagandası yapıyorsa bunun milletimiz için, ülkemiz için bir işareti var.”

CHP’YE YÜKLENDİ

CHP’ye de yüklenen başbakan, ana muhalefetin iktidarın her işine muhalif olmayı marifet saydığını belirtti:

“Dertleri neymiş, parlamento ortadan kalkıyormuş. Parlamento ortadan kalkmıyor, bunu vatandaşlar da bilsin. Aslında CHP de bunu çok iyi biliyor. CHP’nin resmi siyaseti ‘AK Parti ne derse tam tersi olsun.’ ‘Ekini ektim, sırtımı rahata verdim’ diye bir şey yok. Türkiye’nin yol haritasında çok ciddi mesafeler kat ettik. Daha çok ama çok işimiz var.”

Yıldırım, 1980 darbesini hatırlattığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz Türkiye’de demokrasinin başını öne eğdirecek bir olay daha yaşansın istemiyoruz. Milletin gücünün esas olduğu bir anayasayı millete götürüyoruz. Millet ‘Evet’ diyor bundan hiç şüphemiz yok. 15 Temmuz’da sivil vatandaşlarımıza saldıran FETÖ ve avanesi ‘Hayır’ diyor, her fırsatta sivil vatandaşlarımızı öldüren bölücü PKK ‘Hayır’ diyor. Onların arkasına saklanan, sırtını onlara yaslayan bölücü HDP de ‘Hayır’ diyor.”

Yıldırım, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ hedefleyen anayasa değişiklik referandumunda yapacakları ‘Evet’ kampanyasına 25 Şubat’ta Ankara Arena’da ‘start’ vereceklerini söyledi.

Loading...
Son Güncelleme: 14.02.2017 13:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol