CHP'li Fikri Sağlar: Kürt oylarının sandığa gitmesini engelleyecekler

Cumhuriyet Halk Partsi vekili Fikri Sağlar, “Kürt oylarının sandığa girmesini engellemeye çalışacaklar” dedi.

CHP'li Fikri Sağlar: Kürt oylarının sandığa gitmesini engelleyecekler

Cumhuriyet Halk Partsi vekili Fikri Sağlar, “Kürt oylarının sandığa girmesini engellemeye çalışacaklar” dedi.

04 Şubat 2017 Cumartesi 13:26
CHP'li Fikri Sağlar: Kürt oylarının sandığa gitmesini engelleyecekler

AmedToday  - Cumhuriyet Halk Partsi  CHP Mersin Vekili Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanının kazanmak için referanduma katılımı düşürmeye çalışacağını öne sürürek, “Kürt oylarının sandığa girmesini engellemeye çalışacaklar” dedi.

Cumhurbaşkanı ilk adımı olarak nitelendirilen Mersin mitingi ile sahaya indi. Şehir hastanesinin açılışında konuşan Erdoğan, henüz onaylamadığı Anayasa değişikliği için vatandaşlara “evet” çağrısı yapmıştı.

Erdoğan’ın referandumun ilk işaretlerini verdiği mitingi muhalefet de yakından izledi. CHP Milletvekili Fikri Sağlar, söz konusu hastanenin henüz bitmediğini referandum çalışması için aceleyle açıldığını söyledi. Hastaneye 2 bine yakın personel alımının beklendiğini, yapılan mitinge katılanların bir kısmının da bunlar olduğunu söyleyen Sağlar, “Sandıkları patlatırız” söyleminin de sadece algı yönetimi olduğunu kaydetti.

Gazete Duvarda yer alan röpörtajın devamı şu şekilde...

‘BEN ERDOĞAN’IN MEYDANLARA ÇIKMASINI İSTİYORUM’

2010 referandumunda Mersin’de yüzde 64 hayır çıktığına dikkat çeken Sağlar, “Bu kez daha fazla hayır çıkacak” dedi. Sağlar, Erdoğan’ın referandum için meydanlara çıkmasını ise şöyle değerlendirdi: “Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkması Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl yıkılacağını ve yıkıcısının kim olacağını söylemenize gerek kalmadan gösteriyor. O nedenle bu referandumda meydanlara çıkması bu anayasanın geçmemesini sağlayacaktır. Ben çıkmasını isterim.”

‘REFERANDUMA KATILIMI DÜŞÜRMEK İÇİN ÇALIŞACAKLAR’

Erdoğan’ın mesajlarını da değerlendiren Sağlar, “Sadece kendi çevresini konsolide etmeye çalışan, yüzde 51’i yok sayan bir konuşma yaptı. Şimdi kazanmak için yapacağı tek şey mümkün olduğu kadar referanduma katılımı düşürmek olacak. Kürt oylarının olabildiğince sandığa girmesini engellemeye çalışacaklarını görüyorum” şeklinde konuştu.

‘BENİ BAŞKAN YAPIN’ REPLİĞİ

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da, Erdoğan’ın ilk referandum konuşması olarak nitelendirilen konuşmasını “Profili düşük bir konuşma” olarak değerlendirdi. Erdoğan’ın yeni bir şey söylemediğini kaydeden Bekaroğlu, şunları söyledi:

“Yeni bir şey söylemiyor. Referanduma dair bir şey söylemiyor. Hizmet yapıyoruz hamaseti. Bir ’18 yaş bir de 600 milletvekili’ dedi. Kendi kafası karışık seçmenin ‘Bu nasıl bir sistem’, ‘Tek adam mı olacak’, ‘Hiç denetim olamayacak mı?’ sorularına yanıt yok. Türk filminde geçen ‘Beni everin’ repliği gibi, ‘Beni başkan yapın’ diyor.” 

Loading...
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol